AK Home
A.net/AK
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Alaska ASAA Cross Country State Championships
October 7th 2023 Anchorage, Alaska, 99504, United States
Report
Block
4 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2007 - (1 articles)
2008 - (2 articles)
2009 - (1 articles)
2010 - (1 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (2 articles)
2013 - (2 articles)
2014 - (6 articles)
2015 - (2 articles)
2016 - (2 articles)
2017 - (2 articles)
2018 - (2 articles)
2019 - (2 articles)
2020 - (2 articles)
2021 - (2 articles)
2022 - (2 articles)
2023 - (2 articles)
Featured
0
Misc News
2
All
2
Alaska State Meet XC 2017 Recap
Oct 1st 2017, 5:23pm
2017 Results - Alaska ASAA Cross Country State Championships
Sep 26th 2017, 6:39pm
Search
2017 Results - Alaska ASAA Cross Country State Championships
Published by
ResultsCentral
Sep 26th 2017, 6:39pm
Comments
Results: SkinnyRaven
Mens Results
5,000 Meters Division II
Official Team Scores
1.
Anchorage Christian
60
2.
Homer
67
3.
Grace Christian
75
4.
Sitka
84
5.
Seward
96
6.
Bethel
195
7.
Unalaska
229
8.
Glennallen
230
9.
Petersburg
236
10.
Haines
244
11.
Nome-Beltz
270
12.
Galena
296
13.
Hutchison
341
14.
Cordova
410
12
Jacob Moos
15:33
Galena
12
Blake Bennett
15:47
Anchorage Christian
9
Tristian Merchant
16:30
Anchorage Christian
12
Jacob Davis
16:42
Homer
12
Callen Davis
16:46
Tanalian
11
Luciano Fasulo
16:46
Homer
11
Luke Fritzel
16:46
Grace Christian
9
Neil Lindquist
16:55
Seward
10
Dominic Baciocco
17:03
Sitka
11
William Parks
17:12
Anchorage Christian
11
Gabe Martin
17:18
Grace Christian
11
Joe Pate
17:20
Sitka
11
Skyler McIntyre
17:20
Sitka
12
Jordan Beachy
17:22
Homer
12
Taylor Davis
17:30
Tanalian
9
Max Pfeiffenberger
17:33
Seward
11
Tabor Buxton
17:37
Sitka
12
Zen Petrosius
17:38
Seward
10
Vincent Coverdell
17:39
Grace Christian
12
Denver Waclawski
17:43
Homer
10
Erik Jones
17:45
Grace Christian
11
Danny Brady
17:49
Skagway
10
Siyel George
17:50
Haines
9
Joshua Davis
17:53
Anchorage Christian
10
Jaden Van Dyke
17:54
Seward
10
Paul Kopp
17:55
Grace Christian
12
Mathew Hunter
17:55
Bethel
10
Kaleb Smith
17:56
Anchorage Christian
11
Caden Gerlach
17:59
Glennallen
11
Bill Rich
18:02
Homer
10
Amos Sage
18:02
Napaaqtugmiut
9
Blaine Henning
18:02
Unalaska
12
Cole Dull
18:05
Dillingham
9
Kael Gerlach
18:07
Glennallen
11
Trevor Wilson
18:08
Unalaska
12
Tobin Karlberg
18:09
Grace Christian
10
Andrew Stringfellow
18:10
Nenana
11
Tolin Eddy
18:11
Petersburg
10
Colson Voran
18:12
Tanalian
10
Diesel Geerdts
18:14
Bethel
9
Thomas Phelan
18:17
Bethel
10
Gabriel Silas
18:19
Monroe Catholic
12
Harrison Moore
18:20
Nome-Beltz
12
Jamie Yi
18:21
Nome-Beltz
9
Trey Ingalls
18:21
Seward
10
Derek Bartlett
18:21
Sitka
12
Andrew Marker
18:23
Craig
9
Clayton Beachy
18:26
Homer
12
Eugene Alexie
18:31
Kuskokwim Learning A...
9
Brennan Skeek
18:32
Petersburg
9
Cormac Kesey
18:32
Hutchison
12
Levi Gionet
18:32
Grace Christian
10
Henry Simmonds
18:39
Unalaska
10
Kole Sperl
18:39
Petersburg
12
David Kokrine
18:39
Effie Kokrine Early ...
12
Sean Dorsey
18:40
Glennallen
10
Kirby Faverty
18:40
Haines
12
Kincaid Parsons
18:44
Sitka
10
Zachary Trail
18:45
Nikolaevsk
9
Hunter Desoto-Finn
18:45
Anchorage Christian
11
Lawrence Poe
18:49
Bethel
11
Robert Sheldon
18:52
Napaaqtugmiut
11
Brendan McMurray
18:54
Seward
9
Sam Calvert
18:55
Dillingham
11
Dexter Lowe
18:56
Homer
9
Mark Davis
18:57
Haines
9
Samuel Koster
18:57
Seward
12
Al Lane
19:00
Nenana
-
Chris Williams
19:01
Dillingham
10
Aengus Bancroft
19:02
Glennallen
9
Jamin Crow
19:04
Bethel
12
Ethan Tukrook
19:04
Kali
10
Michael Pereat
19:05
Unalaska
11
Koren Sperl
19:05
Petersburg
12
Michael Hopson
19:07
Barrow
12
Balin Parton
19:10
Kake
9
Tobias Robinson
19:10
Anchorage Christian
12
Aaron Rose
19:12
Nome-Beltz
12
Joe Uttereyuk
19:13
Keggat Miut
10
Hahlen Behnken Bar...
19:15
Sitka
11
Nathaniel Walsh
19:18
Monroe Catholic
11
Edward Atcherian
19:20
Chevak
9
Tobin Hobbs
19:21
Nome-Beltz
10
Carver Culbeck
19:22
Haines
10
Thomas Durkin
19:25
Petersburg
10
Bryce Knudsen
19:26
Kake
12
Joachim Gumlickpuk
19:26
New Stuyahok
11
Patrick Cunningham
19:28
Haines
10
Gage Frohnapfel
19:28
Cordova
10
Odin Jacobson
19:29
Haines
10
Esau Weyiouanna
19:30
Barrow
10
Jacob Edgerley
19:39
Hutchison
11
Joshua Boyscout
19:40
Chevak
10
Daniel Kopp
19:40
Galena
12
Mathias Capp
19:41
Hutchison
9
Carson Crager
19:41
Haines
12
Thomas Dyment
19:46
Bethel
12
Talon Shaishnikoff
19:46
Unalaska
Joey Kniseley
19:49
Unalakleet
10
Eric Tinker
19:55
Akula
12
Brandon Milne
19:56
Galena
10
Samual Lazurus
19:56
Kotzebue
-
Eli Atkins
19:58
Kotzebue
12
Braden Dallmann
20:00
Aniak
10
CJ Leonguerrero
20:03
Ben Eielson
10
John Riddle
20:04
Galena
12
Chris Garcia
20:09
Unalaska
12
Casey Konukpeok
20:09
New Stuyahok
12
Thomas Warren
20:11
Delta Junction
-
Edward Kokeok
20:12
Shishmaref
10
Nicholas Charles
20:13
Akiachak
10
Tom Tunutmoak
20:21
Keggat Miut
10
Austin Lane
20:24
Kali
10
Jonathan Dorsey
20:24
Glennallen
12
Ray Daniel
20:26
Bethel
11
Peter Nelson
20:30
Kotzebue
Luke Alexie
20:32
Ignatius Beans
9
Seth Waln
20:33
Hutchison
9
Mikal Nelson
20:36
Barrow
11
Harvey Levi
20:36
George Morgan
11
Aaron Motis
20:38
Nome-Beltz
9
Paul Huntington
20:39
Galena
11
Seth Grant
20:44
Ben Eielson
9
Tommy Bast
20:47
Monroe Catholic
12
Joshuah Wolfe
20:47
Napaaqtugmiut
10
Preston Alexie
20:48
Kuinerrarmiut Elitna
10
Noah Sullivan
20:49
Petersburg
10
Zeb Khan
20:50
Ben Eielson
10
William Evon
20:56
Kwigillingok
12
Ben Wray
20:58
Cordova
9
Brian Aichele
20:59
King Cove
12
Justin Custer
21:05
Shungnak
10
Isiah Mongoyak
21:06
Barrow
9
Virgil Sam
21:12
Galena
11
Chase Nay
21:15
Nunamiut
12
Ryder Gundersen
21:26
Sand Point
Jacob Brouillette
21:39
Aniguiin
9
Keegan St. Amand
21:55
Glennallen
10
William Deaton
21:57
Cordova
9
Alexander Greene
22:11
Hutchison
9
Julian Cumps
22:13
Petersburg
10
Ethan Beckett
22:13
Cordova
11
Koby Wightman
22:16
Galena
9
Braydyn Brandell
22:26
King Cove
10
Gage Crawford
23:05
Cordova
10
Eoghan Hernandez
23:08
Cordova
11
Hayden Williams
25:00
Cordova
Provided by Athletic.net
5,000 Meters Division I
Official Team Scores
1.
West Anchorage
39
2.
West Valley
71
3.
Dimond
79
4.
Chugiak
94
5.
Service
127
6.
Wasilla
179
7.
Soldotna
190
8.
Lathrop
191
9.
Colony
215
10.
Juneau Douglas
220
12
Ti Donaldson
16:07
West Valley
10
Santiago Prosser
16:14
Dimond
10
Sebastian Szweda M...
16:18
Service
12
Declan Dammeyer
16:18
West Anchorage
11
Everett Cason
16:22
West Anchorage
11
Daniel Bausch
16:24
West Anchorage
11
Nick Carl
16:24
Eagle River
10
Joey Van Horn
16:34
West Valley
12
Zephan Ozturgut
16:36
East Anchorage
11
Niko Latva-Kiskola
16:38
Dimond
9
Maison Dunham
16:38
Kenai Central
11
Arne Ellefson-Carnes
16:38
Juneau Douglas
11
Ethan Davis
16:38
West Anchorage
10
Hunter Hayes
16:42
Wasilla
9
Alexander Maurer
16:44
Service
9
Michael Earnhart
16:48
Chugiak
12
Luke Jager
16:52
West Anchorage
12
Isaac Hendrickson
16:52
Lathrop
10
Kaleb Beloy
16:53
South Anchorage
11
Cameron Sheldon
16:54
Dimond
10
Jacob Bradley
16:55
Eagle River
12
Brenden Thompson
16:56
Kodiak
10
Jack Cater
16:59
West Valley
11
Miles Dennis
17:01
Chugiak
11
Max Hartke
17:02
Chugiak
11
Ari Endestad
17:04
West Valley
12
Liam Baez-Terry
17:07
Chugiak
10
Dallin Gardiner
17:09
Dimond
10
Max Beiergrohslein
17:12
Chugiak
10
Gavin Block
17:12
Colony
12
Isaak Bell
17:13
Wasilla
11
Camron Herron
17:17
West Valley
9
Lane Meier
17:18
Colony
12
Koby Vinson
17:22
Soldotna
10
Hyrum Nelson
17:22
Chugiak
11
Eli Mckenzie
17:23
West Anchorage
11
George Cvancara
17:25
Dimond
12
Josh Shuler
17:26
Soldotna
12
Dayan Mitchell
17:27
West Valley
11
Jack Winford
17:29
West Valley
9
Jason Hlasny
17:30
Service
10
Dakota Rygh
17:31
Service
12
Nathan Sanches
17:32
Lathrop
12
Sean Verg-in
17:33
Soldotna
11
Clem Taylor-Roth
17:35
Juneau Douglas
10
Braxton Gruner
17:35
Kodiak
11
Paul Winegeart
17:37
Kodiak
11
Jonathan Burrell
17:38
Lathrop
12
John Coss
17:38
Ketchikan
12
Davin Turney
17:39
Service
12
Paul Allmendinger
17:40
Ketchikan
11
McKinley Larson
17:41
Wasilla
12
John-Mark Pothast
17:43
Soldotna
12
Kaleb Greathouse
17:52
Wasilla
12
Josh Taylor
17:53
Colony
11
Jacob Belanger
17:56
Service
10
Mitchell Guyer
17:59
Service
12
David Ebel
17:59
Lathrop
12
Bechler Metcalf
18:00
Soldotna
11
Bryce Pintner
18:00
Dimond
10
Baird Reynolds
18:04
Lathrop
12
Tim McKenna
18:05
Juneau Douglas
10
Sebastian Reed
18:07
West Anchorage
9
Phillip Smith
18:08
Ketchikan
12
Chandler Wappett
18:08
Lathrop
11
Kolby Torres
18:14
Colony
11
Leif Stephens
18:18
Ketchikan
10
Lazarus Porter
18:22
Lathrop
12
Taft Steiner
18:25
Wasilla
10
Bradley Walters
18:29
Soldotna
9
Tim Degener
18:32
Juneau Douglas
11
Fred Rygh
18:34
Dimond
11
Ronan Davies
18:37
Juneau Douglas
9
Samuel Logsdon
18:40
Wasilla
10
Lance Chilton
18:41
Soldotna
9
Landis Ewrin
18:43
Colony
9
Jacob Lestina
18:51
Chugiak
12
Shafer Suzuki
18:51
Thunder Mountain
11
Norse Iverson
18:52
Colony
10
Wesley Fraker
19:04
Wasilla
9
Jacob Wojtacha
19:22
Colony
10
Max Dapcevich
20:29
Juneau Douglas
11
Shadrach Stitz
2:10:15
Juneau Douglas
Provided by Athletic.net
Womens Results
5,000 Meters Division II
Official Team Scores
1.
Grace Christian
57
2.
Homer
58
3.
Seward
58
4.
Petersburg
91
5.
Galena
146
6.
Anchorage Christian
180
7.
Sitka
205
8.
Mt Edgecumbe
218
9.
Unalaska
259
10.
Nome-Beltz
265
11.
Nikolaevsk
277
12.
Cordova
289
13.
Delta Junction
325
10
Autumn Daigle
19:30
Homer
12
Ruby Lindquist
19:35
Seward
12
Tessa O'Hara
19:59
Anchorage Christian
9
Brooke Miller
20:09
Homer
12
Emma Moore
20:17
Seward
11
Mazzy Jackson
20:20
Grace Christian
9
Lauren White
20:29
Monroe Catholic
9
Maia Cowan
20:30
Petersburg
12
Alex Moseley
20:37
Homer
9
Kendra Coonrad
20:53
Petersburg
11
Grace Annett
20:59
Grace Christian
9
Hana Cooney
21:03
Seward
11
Maddy Morgan
21:09
Grace Christian
10
Laura Ellis
21:13
Grace Christian
12
Erin Pfundt
21:14
Petersburg
11
Sadie Lindquist
21:30
Seward
9
Kiah Widener
21:37
Grace Christian
11
Sienna Carey
21:45
Homer
9
Malea Voran
22:05
Tanalian
10
Elaina Mack
22:07
King Cove
11
Charlee Demientieff
22:10
Grace Christian
10
Anna McLaughlin
22:14
Grace Christian
10
Carlee Merriner
22:17
Galena
11
Brystel Charlie
22:21
Mt Edgecumbe
12
Ayla McNeilley
22:30
Sitka
11
Ella Lubin
22:33
Sitka
10
Acacia Chingliak
22:34
Akiachak
10
Pearle Green
22:38
Galena
12
Gloria Jacobsen
22:43
Glennallen
10
Kalista Rodriguez
22:47
Seward
11
Vivian Condello
22:48
Galena
11
Carolyn Hailstone
22:49
Aqqaluk
10
Anika Witsoe
22:51
Cordova
11
Katie Davis
22:55
Homer
11
Ashley Fuller
23:01
Anchorage Christian
11
Lillian Borromeo
23:03
Hydaburg
12
Julia Murph
23:05
Petersburg
10
Melanie Chase
23:11
Petersburg
9
Shine Carey
23:12
Homer
10
Elizabeth Fefelov
23:14
Nikolaevsk
10
Celeste Kriska
23:15
Galena
10
Hailey Wilson
23:16
Unalaska
12
Sable Zellhuber
23:17
Sitka
10
Faith Clark
23:18
Newhalen
11
Mary Kate Parks
23:19
Anchorage Christian
10
Maura Grahek
23:19
Monroe Catholic
9
Adrianna Charlie
23:20
Minto
12
Dorothy Bukowski
23:21
Bethel
10
Grace Hodges
23:23
Monroe Catholic
9
Abigail Ruse
23:33
Delta Junction
10
Sophia Dow
23:38
Seward
Leah Amukon
23:39
Keggat Miut
12
Laura Ekada
23:40
Mt Edgecumbe
10
Linda Rexford
23:47
Mt Edgecumbe
11
Elizabeth Green
23:47
Galena
11
Starr Erikson
23:50
Nome-Beltz
10
Ria Smyke
23:50
Cordova
10
Marirose Evenden
23:50
Haines
11
Eva Lenhard
23:54
Petersburg
12
Kiana Korta
23:54
Galena
11
Areli Stringfellow
23:57
Nenana
12
Mary Fiskeaux
24:00
Nome-Beltz
11
Sara Wolgemuth
24:03
Barrow
9
Hannah Boron
24:06
Haines
12
Bridget Nalam
24:10
Unalaska
9
Harmony Davidson
24:12
Homer
11
Haley Bartolaba
24:24
Sitka
10
Mallory Conger
24:37
Nome-Beltz
10
Isabelle Hickman
24:38
Nikolaevsk
9
Adam Kaganak
24:39
Keggat Miut
10
Lindsey Beans-Polk
24:41
Bethel
11
Reann Lincoln
24:41
Paul T Albert Memorial
Alessandra Bavilla
24:45
Dillingham
10
Emily Tedrick
24:57
Anchorage Christian
12
Wolf Star Duran
24:59
Mt Edgecumbe
10
Justina Fefelov
25:09
Nikolaevsk
10
Julieanne Berikoff
25:11
Unalaska
10
Amanda Kanrilak
25:12
Paul T Albert Memorial
9
Abigail Go
25:13
Unalaska
9
Claire Fry
25:14
Nunamiut
11
Carlisa Wood
25:15
Anchorage Christian
11
Amanda Titano
25:16
Cordova
10
Ava Earthman
25:18
Nome-Beltz
10
Alexia Bankston
25:20
Barrow
10
Jean Krause
25:22
Dillingham
12
Kristin Klaich
25:25
Nikolaevsk
11
Nelliann Smith
25:26
Lewis Angapak Memorial
10
Jaylin Martinez
25:26
Mt Edgecumbe
11
Kathryn Difuntorum
25:27
Unalaska
9
Alicyn Bahnke
25:29
Nome-Beltz
10
Sophia Dupras
25:34
Lumen Christi
11
Alanna Conwell
25:36
Kotzebue
11
Makenzie Hofacker
25:37
Anchorage Christian
-
Caitlin Conwell
25:38
Kotzebue
11
Rebecca Hollander
25:39
Mt Edgecumbe
10
Alyssa Klein
25:41
Delta Junction
11
Shiphrah Brueckner
25:43
Seward
12
Laura Ramoth
25:51
Davis-Ramoth
9
Laney Sheldon
25:56
Aqqaluk
12
Roxanne Marchuk
25:57
Delta Junction
9
Kaeli Amik
25:58
Kwigillingok
12
Jasmine Woods
26:02
Mt Edgecumbe
12
Kayla Booth
26:05
Kotzebue
10
Katelyn Tocktoo
26:07
Nome-Beltz
10
Sadie Newton
26:18
King Cove
Barbara Acovak
26:26
New Stuyahok
10
Katelyn Johnson
26:29
Tanalian
10
Sydney Gray
26:38
Bethel
-
Calia Sieh
26:38
Kotzebue
12
Anjoli Agloinga
26:43
White Mountain
9
Saralee Egoak
26:47
Joann A Alexie Memor...
9
Marissa Tunutmoak
26:55
Keggat Miut
12
Kiara Kapotak
26:57
New Stuyahok
11
Keely Harris
26:58
Delta Junction
9
Lewanne Mongoyak b...
27:04
Barrow
11
Ji In Choi
27:08
Anchorage Christian
10
Rachel Solomon
27:13
Barrow
12
Zofia Danielson
27:26
Sitka
9
Bethany Grant
27:33
Galena
10
Rita Unin
27:34
Keggat Miut
11
Abigail Fry
27:37
Nunamiut
9
Lindsay Dushkin
27:40
Sand Point
10
Schenia Wassilie
27:56
Akiachak
9
Dellarae Charlie
28:31
Bethel
Mary Long
28:36
Hooper Bay
10
Sophia Klaich
28:39
Nikolaevsk
Casey Stern
29:14
Sheldon Point
Keesha Paul
29:21
Manokotak
11
Daynon Medlin
29:56
Nome-Beltz
9
Zya Taylor
30:20
Cordova
10
Megan Webb
31:44
Delta Junction
10
Elin Hicks
32:03
Delta Junction
11
Olivia Carroll
33:48
Cordova
10
Danielle Pasitnak
Akiachak
10
Miah Wolfe
Napaaqtugmiut
11
Felicia Ione
White Mountain
10
Taryn Trigler
Ben Eielson
Provided by Athletic.net
5,000 Meters Division 1
Official Team Scores
1.
West Valley
47
2.
Kenai Central
79
3.
Service
94
4.
West Anchorage
113
5.
Eagle River
146
6.
Chugiak
161
7.
Juneau Douglas
161
8.
Palmer
189
9.
Colony
198
10.
Lathrop
241
10
Kendall Kramer
18:07
West Valley
9
Ava Earl
18:40
South Anchorage
10
Sadie Tuckwood
18:58
Juneau Douglas
9
Emily Walsh
19:01
Eagle River
11
Grace Fahrney
19:04
Service
12
Bailey Roe
19:17
West Valley
11
Aubrey LeClair
19:18
West Anchorage
11
Jaycie Calvert
19:23
Kenai Central
10
Adrianna Proffitt
19:35
Chugiak
10
Maggie Druckenmiller
19:37
West Valley
12
Riana Boonstra
19:38
Kenai Central
10
Anna Iverson
19:42
Juneau Douglas
12
Addison Gibson
19:42
Kenai Central
12
Faith Widman
19:42
West Valley
11
Brooke Satathite
19:45
Kenai Central
10
Leola Atkinson
19:50
Bartlett
9
Tatum Witter
20:00
Service
9
Quincy Donley
20:07
West Anchorage
12
Caitlin Gohr
20:15
Service
11
Rahab Porter
20:15
Lathrop
12
Grace Marks
20:23
West Valley
10
Emma Axelsson
20:26
West Valley
9
Hannah Deer
20:27
Thunder Mountain
11
Sam Starks
20:28
West Valley
10
Sophia Nowers
20:29
Palmer
12
Jill Bowker
20:36
Colony
12
Maggie Meeds
20:36
South Anchorage
11
Kylie Judd
20:40
Dimond
10
Breanna Day
20:40
Chugiak
10
Garvey Tobin
20:43
Service
10
Lydia Ortiz
20:44
Palmer
10
Ivy Eski
20:53
West Anchorage
9
Kiara Sherman
20:54
Eagle River
9
Claire Nelson
20:55
Eagle River
9
Ryann Dorris
20:57
West Anchorage
-
Sofija Spaic
21:01
Colony
9
Sophie Wright
21:03
Palmer
11
Clare Howard
21:06
Service
10
Lily Slatonbarker
21:06
West Anchorage
9
Lucca Duke
21:13
West Anchorage
12
Ithaca Bergholtz
21:15
Kenai Central
10
Carly Glover
21:15
Kodiak
10
Brooklynn Gould
21:16
Chugiak
11
Maddie Christiansen
21:21
Kodiak
12
Cinnamon Monterrosa
21:21
West Anchorage
12
Bonnie Perkins
21:23
Eagle River
9
Erika Arthur
21:24
Soldotna
9
Nicole Bell
21:24
Colony
12
Maddy Maurer
21:29
Service
9
Jasmin Holst
21:29
Juneau Douglas
10
Randi Von Wichman
21:29
Service
10
Lindsey Gerlach
21:31
Chugiak
11
Clare Hanneman
21:32
Lathrop
10
Nina Kalytiak
21:35
Palmer
10
Mary Goodwin
21:38
Eagle River
12
Emma Nelson
21:40
Chugiak
9
Jazlynn Novelli
21:44
Colony
9
Miriam Stitz
21:44
Juneau Douglas
12
KayLee Manwaring
21:45
Chugiak
10
Reece Bleakley
21:49
Thunder Mountain
12
Erin Wallace
21:50
Thunder Mountain
12
Ashley Walsh
21:51
Eagle River
11
Elizabeth Knight
21:53
Ketchikan
9
Morgan Elerding
21:55
Ketchikan
11
Tjarn Bross
21:57
Lathrop
12
Brynn Kruchoski
22:00
Chugiak
9
Kylee Deering
22:08
Colony
10
Sosan Monsef
22:15
Juneau Douglas
10
Claire Smith
22:46
Colony
11
Myah Smith
22:50
Eagle River
11
Sarah Drury
22:52
Kenai Central
9
River Wiseman
22:52
Lathrop
12
Dareena Doyle
22:57
Kenai Central
12
Izabella Block
22:57
Colony
10
Zoe Copp
23:01
Palmer
11
Vanessa Madruga
23:04
Palmer
11
Carmen Sonnek
23:06
Lathrop
10
Braydee Zweifel
23:20
Lathrop
9
Aila Berrigan
24:02
Palmer
10
Gwenneth Poe
24:17
Lathrop
Provided by Athletic.net
Hashtags
#alaska
#asaa
#cross-country
#state
#championships
#state-meet
More news
Alaska State Meet XC 2017 Recap
0 shares:
Alaska ASAA Cross Country State Championships
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Alaska ASAA Cross Country State Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
2
2022
1
2
2
2021
2
2020
1
6
2
2019
1
2
2018
1
2
2017
1
2
18
2016
1
2
2015
1
1
2
5
2014
1
1
6
17
2013
1
2
2012
1
2
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
2
1
100
2008
1
2
32
2007
1
1
Show 14 more
Hashtags
#alaska
#asaa
#cross-country
#state
#championships
#state-meet
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!